admin Brak komentarzy

Znalezienie dobrego rozwiązania dla twojej kołdry to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz podczas procesu tworzenia. Podszewka jest środkową warstwą kołdry i nigdy nie jest widoczna na powierzchni. Jednak wygląd, wykończenie, miękkość i wygoda gotowej kołdry są bezpośrednio związane z materiałem, jaki wszyłeś do środka.
Kiedy dopiero zaczynasz pikowanie, może być bardzo trudno w budżecie zainwestować we wszystkie narzędzia i materiały, których potrzebujesz, tkaniny na pierwszą kołdrę, a następnie wydać jeszcze więcej pieniędzy na podszewkę.
Z tego powodu, większość osób szyjących kołdry (a ja również!) zdecyduje się na oszczędności podczas szycia.

Oto moje wyznanie dotyczące tanich materiałów:

Kiedy po raz pierwszy zacząłem pikowanie, użyłem super taniego materiału za 15 zł z taniej sieciówki. Była to w 100% bawełna i po praniu dała lekko pomarszczony, fałdowany efekt na powierzchni kołdry, co było dobrym efektem dla robionych wówczas miękkich kołder pościelowych.

Jak wybrać najlepszą podszewkę pod kołdrę?

Niestety sieciówka postanowiła przestać sprzedawać ten materiał i nagle musiałem zmierzyć się z nieznanym. Które materiał jest dobry? Ile będę musiał wydać? Jaka jest różnica pomiędzy różnymi rodzajami tkanin?

Rozpoznawanie wybranych materiałów

Istnieje tak wiele niesamowitych opcji materiałów, jeśli chodzi o podszewkę. Wiele firm oferuje obecnie bawełnę, poliester, wełnę, bambus, a także wiele mieszanek tych materiałów. Te różne włókna mają unikalne właściwości, które wpłyną na wygląd i wrażenie skończonej kołdry. Oto tylko kilka opcji materiałów, które może chcesz wypróbować:
Bawełna – Bawełna jest naturalnym wyborem dla wielu szyjących, ponieważ już pracowaliśmy z bawełnianą tkaniną. Jednakże, bawełna zawsze będzie miała tendencję do kurczenia się wewnątrz kołdry, co powoduje wrażenie miękkiej, marszczonej powierzchni. Jest to świetny wybór dla kołdry pościelowej, ale prawdopodobnie nie najlepszy dla wiszących ściennych, gdzie chcesz, aby szwy pikowanie i wzór lśniły.
Poliester – Ten materiał wykonany przez człowieka praktycznie nie kurczy się i nadaje się do produkcji kołderhttp://megaspanie.pl/, które mogą wisieć doskonale prosto na ścianie. Jest to również niezwykle stabilny i idealny wybór dla specjalnych technik pikowania, takich jak trapunto, które zależą od tego, czy dana forma trzyma się idealnie.
Wełna – Super ciepła i miękka, wełna to doskonały wybór na kołdry zimowe. To specjalne włókno jest unikalne, ponieważ nie ma w sobie efektu pamięci, więc na Twoich kołdrach nigdy nie pojawią się fałdy i zagniecenia, nawet jeśli będą mocno zwinięte na wiele miesięcy. Z tego powodu wełna jest bardzo popularnym materiałem do podszywania kołdry.
Bambus – Bambus to wspaniały rodzaj materiału z droższej półki. Z reguły mają one tendencję do kurczenia się, ale są bardzo miękkie i lekkie. Są one doskonałym wyborem na kołdry do łóżek na czas letni i lekkie kołdry narzutowe.

Jak przetestować swój materiał na kołdrze?

Przyciąć kwadrat materiału przekątnej 15-20 cm, kanapkę z bawełnianą tkaniną na górze i na dole oraz złożyć ją w podobny sposób, jak następną kołdrę. Na wszelki wypadek, gdybyś szukał inspiracji, znajdziesz 30 prostych wzorów do wypróbowania w naszym warsztacie!
Zszyj brzegi mini kołdry, a następnie włóż ją do pralki. Traktuj tę małą próbkę dokładnie tak samo, jak prawdziwą kołdrę. Nie wiesz, jak będzie wyglądać i funkcjonować w kołdrze, dopóki nie przejdziesz przez ten test, aby zobaczyć, jak reaguje na szycie i pranie.
Będziesz chciał patrzeć na wszelkie oznaki przesunięcia lub strzępienia. Strzępienie często zdarza się w przypadku taniego materiału, ponieważ zaczyna pękać i strzępić się z kołdry przez otwory, które powstały wzdłuż szwów.
Przesunięcie jest również spowodowana błędnym podszycie i nieutrzymaniem kształtu w kołdrze. Większe przestrzenie pozostawione bez pikowania mogą się zmienić i stać nierówne, jeśli podszewka nie jest dobrej jakości.

Pikowanie decyduje o położeniu materiału.


Najważniejszym kluczem do wybrania podszycia jest zrozumienie, jak bardzo ten jeden wybór wpłynie na Twoją pracę. Każde szycie oceniaj – jest to sugestia, jak blisko powinny znajdować się Twoje linie szycia, aby nie przesunęły się one w obrębie kołdry.
Sugestia ta zaleca pikowanie w odległości do 15 cm od siebie. Oznacza to, że twoje linie szycia powinny znajdować się w odległości 7 cm od siebie, aby zapobiec przesunięciu się podszewki.
Jak widać, będzie to miało ogromny wpływ na to, ile szyć musisz umieścić na danej kołdrze. Aby bezpiecznie trzymać warstwy razem, należy upewnić się, że nie pozostawiono wolnego miejsca o wielkości większej niż opisana w tabeli.
Jeśli masz kołdrę, która musi być szybko ukończona, sprawdź jej klasyfikację, aby zobaczyć, jak gęsto musisz pikować kołdrę. Im większa jest ta liczba, tym mniej będzie trzeba szyć i tym szybciej będzie można dokończyć kołdrę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *