admin Brak komentarzy

Ceramika łazienkowa to podstawowe wyposażenie każdej łazienki – trudno sobie wyobrazić to pomieszczenie bez umywalki lub sedesu. Dlatego też każda osoba aranżująca i urządzająca łazienkę staje przed dylematem dotyczącym wyboru odpowiedniego wyposażenia. Jednym z takich dylematów jest wybór umywalki. Na szczęście producenci ceramiki łazienkowej mają do zaoferowania wiele modeli i rodzajów umywalek, co sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oto najbardziej popularne rodzaje tego elementu ceramiki łazienkowej.

Umywalki wiszące
Umywalki wiszące są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i charakteryzują się stosunkowo niedużą wagą. Ich ograniczone gabaryty wynikają z tego, iż umywalka tego typu jest montowana do ściany przy użyciu specjalnych śrub, wkrętów lub wsporników, które posiadają ograniczone możliwości udźwigu. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary umywalki wiszące sprawdzają się przede wszystkim w toaletach i łazienkach o małym metrażu. Pewną alternatywą może być w tym przypadku umywalka wisząca i jednocześnie zamontowana na postumencie.

Umywalki stojące
Umywalki stojące są jednym z najpraktyczniejszych i najbardziej solidnych sposobów na wyposażenie łazienki. Ten typ ceramiki łazienkowej może być umieszczony na meblu bądź blacie, co sprawia, iż jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Dodatkowo podstawy umywalek mogą przybierać różne formy, kształty i wzory, co umożliwia stworzenie ciekawych i niebanalnych aranżacji.

Umywalki meblowe
Praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem stosowanym w aranżacji łazienki jest zakup umywalki meblowej. Ten typ ceramiki łazienkowej pełni dwojaką funkcję – umywalki i mebla. Umywalki meblowe sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdyż szafka zamontowana pod zlewem umożliwia pochowanie kosmetyków, środków czystości, ręczników i wielu innych łazienkowych przedmiotów. Decydując się na zakup umywalki meblowej warto pamiętać o tym, aby była ona dostosowana do pozostałych mebli. Dobrym rozwiązaniem jest zakup całych zestawów.

Innym popularnym rodzajem umywalki jest umywalka wpuszczona w blat, która nie tylko prezentuje się bardzo elegancko, ale także umożliwia zamontowanie dodatkowej szafki. Jednak wybierając konkretny model umywalki należy pamiętać o tym, aby spełniała ona wszelkie potrzeby i była dostosowana do gustu domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *