admin Brak komentarzy

W szkole nauka języka obcego jest dla wielu osób prawdziwym utrapieniem. Dlaczego? W dużym stopniu wpływa na to kładzenie nacisku na naukę gramatyki i poprawne używanie czasu angielskiego. Zamiast więc skupić się na tym, co chcemy powiedzieć drugiej osobie, zastanawiamy się, jakiego czasu użyć, co powoduje, że odpowiedzi są lakoniczne. Boimy się bowiem, że zostaniemy skarceni za złą gramatykę, chociaż w wielu przypadkach umielibyśmy się porozumieć. Należy pamiętać o tym, że nawet jeśli świetnie znamy gramatykę, ale nie dysponujemy dużą ilością słownictwa, to i tak nie dogadamy się z obcokrajowcem. Z kolei znajomość wielu słów sprawi, że nawet bez znajomości gramatyki możemy porozumieć się z druga osobą. Tak robią właśnie dzieci, a one języków obcych uczą się bardzo szybko.

 

Język angielski nie taki straszny

 

Jeśli potrzebujemy znajomości języka angielskiego do codziennego życia, czyli do porozumiewania się z obcokrajowcami, to bogaty zasób słów będzie nam najpotrzebniejszy, dzięki szkole językowej, można nauczyć się szybko większości z nich. Gramatyka przyjdzie z czasem. Najłatwiej jest zapamiętywać nowe słówka na zasadzie skojarzeń. Dzięki temu pozostanie ono zapamiętane na stałe. Najłatwiej jest z informacjami mającymi dla nas duże znaczenie. Jeśli połączymy słówko z emocjami, obrazem czy dźwiękiem, to możemy przyswoić skutecznie bardzo dużą ilość nowych informacji. Bardzo ważne jest też to, aby powtarzać nowo poznane słowa odpowiednią ilość razy i to w konkretnych odstępach czasowych. Dzięki temu nie będzie potrzeby przypominania sobie brakującego słowa, gdyż będzie znajdować się ono na wyciągnięcie ręki w naszym umyśle.

Z całą pewnością warto zacząć od nauczenia się tysiąca najczęściej używanych słów angielskich. Dzięki temu będziemy mieć podstawową bazę. Następnie można przystąpić do rozbudowywania bazy angielskich słówek. Dalej przychodzi czas na krótkie zdania i zlepki słowne. Gdy uda nam się już to wszystko opanować, konieczne jest powtarzanie wszystkich słówek. Musimy nauczyć się tego, jak poprawnie się je wymawia. Warto też oglądać filmy z angielskim napisami, czytać wpisy na blogach w języku angielskim, przeglądać anglojęzyczne portale internetowe i najróżniejsze fora. Świetnym i niezwykle pomocnym pomysłem jest też sięganie po książki w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *