admin Brak komentarzy

Mimo że zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie, znajduje się wiele wypożyczalni, to nie każdy musi znać się na tyle na autach, by wiedzieć, czym kierować się przy wyborze auta z wypożyczalni. Warto jednak poznać, chociażby podstawy wyboru takich samochodów, ponieważ już to może ocalić nas od katastrofalnego wyboru.

 

Czym kierować się w trakcie wyboru auta?

Wypożyczania samochodu nie powinniśmy traktować tak poważnie, jak w sytuacji, gdybyśmy kupowali jakiś samochód, lecz powinniśmy również uważać na wiele istotnych elementów, takich jak sprawność silnika, hamulców, czy rdzę i zarysowania. Czynników może być naprawdę jeszcze więcej.

 


Wynajem aut to biznes, w którym liczy się zysk, dlatego także nie zawsze możemy poznać wszystkie szczegóły co do auta, które będziemy wynajmowali, jednak na szczęście nie w każdym przypadku tak się dzieje i raczej w większości przedsiębiorca dba o swojego klienta.

 

Na początku…

Zanim zaczniemy zwracać uwagę na inne szczegóły, warto zajrzeć do silnika lub chociażby go posłuchać. Osoby, które nie znają się na autach, mogą jedynie skupić się na wsłuchaniu się w silnik. Nie trzeba tu wielkich umiejętności, by usłyszeć czy silnik działa dobrze, czy jest z nim raczej coś nie tak. Dlatego po odpaleniu należy wsłuchać się, czy silnik pracuje równo i czy w ogóle auto bezproblemowo odpala.

Gdy uznamy, że silnik jest dobry, to warto teraz zobaczyć, czy może żadne płyny eksploatacyjne nie wyciekają.

Wystarczy pochylić się i zajrzeć pod samochód. Jeśli na ziemi, gdzie auto się znajduje, będziemy widzieli jakieś plamy, to lepiej jest zrezygnować z tego konkretnego auta, ponieważ może okazać się, że coś z nim jest nie tak i w trakcie jazdy mogą wyniknąć jakieś niespodziewane problemy. Jeśli działanie silnika i płyny eksploatacyjne się zgadzają i z niczym nie ma problemu, to czas na sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia. Wszystko powinno się znajdować w aucie, a jeśli nie ma jakiegoś elementu, to lepiej jest o niego poprosić. Jeśli wszystko już mamy, to czas przejść do elementów, które będą nieco świadczyły o wygodzie auta.

wynajem samochodów Szczecin

Przede wszystkim auto powinno być w środku zadbane i tapicerka nie powinna być poszarpana. Nawet jeśli samochód ma duży przebieg, to dla zniszczonej tapicerki nie powinno być usprawiedliwienia, ponieważ zawsze znajdzie się sposób na wymianę tapicerki. Jeśli będzie ona poniszczona, to nie dosyć, że wizualnie może ona dla nas wyglądać bardzo źle, to jeszcze może okazać się dla nas niewygodna. Jeśli jesteśmy osobom niepalącą, to także powinniśmy dostać auto, w którym nigdy nie palono. Materiały wykorzystywane do wyposażenia wnętrza auta bardzo mocno chłoną dym papierosowy i dla wielu może być to bardzo denerwujące.Ostatnim elementem, na który może jednak warto spojrzeć przed oglądaniem wyposażenia, będzie to, czy auto posiada jakiekolwiek ogniska rdzy. Jeśli takowe będą, to lepiej jest zastanowić się nad wyborem samochodu, ponieważ rdza pogarsza jakość i trwałość auta, przez co staje się ono o wiele bardziej niebezpieczne. Wynajem samochodów, za każdym razem musi być dobrze przemyślany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *