admin Brak komentarzy

Doradztwo komornicze w zakresie zadłużenia

Czy jesteś zadłużony z tytułu podatku komunalnego? W tym artykule dowiesz się, co może się zdarzyć, jeśli masz niezapłacony podatek komunalny, możesz usłyszeć pukanie do drzwi od komorników. Znajdziesz w nim również informacje o tym, co możesz zrobić, aby rozwiązać problem zadłużenia podatkowego urzędu. Ale najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli masz dług podatkowy, jest uzyskanie pomocy. Jeśli zadzwonisz dziś do Doradców Podatkowych Urzędu, możesz rozpocząć rozwiązywanie problemu.

Problem z długiem podatkowym urzędu

Prawdopodobnie wiesz, że ważne jest, aby płacić podatek komunalny. W rzeczywistości, prawdopodobnie płacisz podatek komunalny do momentu, kiedy po prostu nie możesz sobie pozwolić na jego zapłacenie z powodu wszystkich innych rachunków, które musisz zapłacić.
Ale czy przestałeś się zastanawiać, dlaczego ważne jest płacenie podatku komunalnego? Dzieje się tak dlatego, że jest to dług priorytetowy. Pozostałe zobowiązania priorytetowe obejmują spłaty kredytów hipotecznych, czynszów oraz rachunków za gaz i energię elektryczną. Niespłacenie długu uprzywilejowanego ma poważne konsekwencje. Na przykład, możesz stracić dom, jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego lub czynszu lub możesz zlecić przejęcie przez komornika Twoich dóbr nieistotnych do spłacenia długu. Jeśli masz dług podatkowy, ważne jest, abyś jak najszybciej rozwiązał ten problem.

Co się stanie, jeśli nie zapłacisz podatku komunalnego?

Zanim przyjrzymy się opcjom spłaty zadłużenia podatkowego rady, przyjrzyjmy się temu, co może się zdarzyć, jeśli tak nie będzie. Po kilkukrotnym podjęciu przez Twój urząd próby odzyskania od Ciebie długu (jest to formalna procedura, której muszą dopełnić, aby spróbować odzyskać pieniądze), może ona zwrócić się do sądu o wydanie nakazu odpowiedzialności. Jest to zgodne z prawem żądanie zapłaty. Jeżeli dług nie został jeszcze spłacony, mogą wystąpić z wnioskiem o nadanie tytułu wykonawczego.

W przypadku nadania tytułu wykonawczego, wyznaczą oni tytuły egzekucyjne (zwane również komornikiem), które będą pobierać pieniądze w ich imieniu.

komornicy mają pewne uprawnienia do zbierania pieniędzy w imieniu urzędu. Mogą wystąpić z wnioskiem o wydanie nakazu zajęcia rachunku zysków i strat. Załączenie zarobków oznacza, że pieniądze będą potrącane z wynagrodzenia każdego miesiąca do czasu spłaty zadłużenia. Dla wielu pracodawców karą dyscyplinarną jest wydanie nakazu zajęcia zarobków w stosunku do pracownika. Może to oznaczać wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, a nawet zwolnienie z pracy. W związku z tym nakaz zajęcia rachunku zysków może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli otrzymujesz zasiłki, komornicy mogą zorganizować odliczenie od nich pieniędzy.

Komornicy mogą również wykonywać tzw. wyjątkowe zajęcie. Tak jest, gdy odwiedzają dom, aby zabrać Twój majątek, aby je sprzedać w celu odzyskania długu. W Gdańsku Istnieje wiele zasad i przepisów dotyczących tego, jak komornik musi traktować odwiedzających oraz jego przedmiotów, które może i nie może zabrać. Mimo to wizyta komorników sądowych może być bardzo stresującym i żenującym doświadczeniem, którego większość ludzi chce uniknąć. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są opcje, gdy szukasz pomocy.

Jak możesz spłacić dług podatkowy?

Jeśli chcesz uniknąć zajęcia zarobków lub wyjątkowego zajęcia, ważne jest, aby szukać pomocy tak szybko, jak to możliwe. Rada Doradców Podatkowych została powołana w celu udzielania porad i wsparcia osobom zadłużonym w zakresie podatków komunalnych. Negocjujemy z komornikami i radami w imieniu klientów i specjalizujemy się w pomaganiu im w kontrolowaniu ich problemów z zadłużeniem. Cała nasza pomoc jest bezpłatna i każdego dnia pomagamy setkom ludzi, więc jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Pierwszą rzeczą, którą zawsze rekomendujemy osobom z zaległościami podatkowymi w radzie, jest próba wprowadzenia przystępnego cenowo planu spłat w radzie. Możemy im pomóc wypracować, na co stać ich każdego miesiąca, a także negocjować z radą w imieniu ludzi.
Jeśli masz inne długi poza długiem podatkowym, być może będziesz musiał przyjrzeć się formalnym opcjom, które mogą pomóc Ci przejąć kontrolę nad wszystkimi z nich. Poniżej zamieściliśmy ich streszczenie. Jeżeli potrzebujecie Państwo formalnego rozwiązania kwestii zadłużenia, możemy doradzić w kwestii najbardziej dla Państwa odpowiedniej i udzielić wszelkiego wsparcia, jakiego potrzebujecie, aby je wdrożyć. Indywidualne Porozumienie Dobrowolne (ang. Individual Voluntary Arrangement, IVA) jest porozumieniem zawartym między Tobą a wierzycielami w celu spłacenia całości lub części Twoich długów w ramach jednej regularnej płatności na rzecz jego rzecz.

Nakaz umorzenia długów

Posiadanie nakazu umorzenia długów oznacza, że wierzyciele nie mogą odzyskać swoich pieniędzy bez zgody sądu. Są przeznaczone dla osób, które są winne mniej niż 20.000 zł, mają mniej niż 50 zł miesięcznie wolnych, mają mniej niż 1.000 zł aktywów (co oznacza, że właściciele domów nie mogą się o nie ubiegać), mieszkają lub pracowali w Polsce w ciągu ostatnich trzech lat i nie ubiegali się o nie w ciągu ostatnich sześciu lat.

Bankructwo


Jeśli nie możesz spłacić swoich długów, możesz ogłosić bankructwo. Ogłaszasz bankructwo, zwracając się do sądu o wydanie nakazu upadłości. Po wydaniu nakazu upadłości, będziesz musiał przestrzegać pewnych ograniczeń upadłościowych, takich jak nie zaciąganie pożyczek na kwotę większą niż 500 zł bez poinformowania kredytodawcy, że jesteś w stanie upadłości. Zazwyczaj zostaniesz zwolniony z długów, a ograniczenia upadłości zostaną zniesione po 12 miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *