admin Brak komentarzy

Obecnie zaprezentowanie efektownego tortu urodzinowego jest znacznie prostsze, niż dawniej. Wypieki można formować w finezyjne kształty i przygotowywać je z rozmaitych składników. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które uwielbiają efektownie wyglądające torty. Jednak z tego typu atrakcji chętnie korzystają także dorośli.

Torty dla dzieci i dorosłych

Współczesne torty na urodziny dla najmłodszych bardzo często posiadają elementy uformowane ze specjalnej masy cukrowej, dzięki której możliwe jest tworzenie trójwymiarowych ozdób, na przykład figurek postaci z bajek, kolorowych napisów czy ulubionych zabawek. Dzięki temu można na przykład małemu miłośnikowi piłki nożnej podarować tort w kształcie futbolówki, a małej księżniczce zaprezentować tort w kształcie ulubionej bohaterki z bajki. Dobra cukiernia w Krakowie jest w stanie zaoferować tego typu torty również dla dorosłych. Wesołe kształty i finezyjne barwy są dodatkową atrakcją każdej udanej uroczystości urodzinowej. Tradycjonaliści mogą jednak wybrać zwykłych tort o typowym kształcie, ze standardowymi dekoracjami z kremu lub czekolady. Problemu nie stwarza również wykonanie na torcie odpowiedniego napisu. Cukiernia może w ten sposób wykonać nie tylko życzenia, ale również przedstawić imię solenizanta czy umieścić na torcie jego wizerunek.

Składniki tortu

Szerokie usługi w zakresie dekorowania tortów urodzinowych posiada w swojej ofercie każda dobra cukiernia. Duże znaczenie mają jednak odpowiednie składniki. Tradycyjne torty z Krakowa powstają zwykle na bazie bitej śmietany oraz biszkoptu, a także posiadają słodki krem owocowy lub czekoladowy. Obecnie bardzo popularne są również torty bezowe. Są nie tylko bardzo słodkie, ale także łatwe w przygotowaniu, ponieważ składają się praktycznie wyłącznie ze śmietany i gotowych bezów. Natomiast w okresie letnim szczególną popularnością cieszą się torty urodzinowe na bazie lodów, które można podawać z owocami oraz innymi dodatkami. Można je przygotować samodzielnie lub zamówić w profesjonalnej cukierni. Bardzo ekstrawaganckim, ale i znacznie zdrowszym rozwiązaniem są torty warzywne. Wbrew pozorom są bardzo smaczne i równie słodkie, co inne wyroby cukiernicze podawane podczas uroczystości urodzinowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *