admin Brak komentarzy

Aktywność fizyczna powinna towarzyszyć wszystkim osobom prawie każdego dnia. Zapewnia ona doskonałe samopoczucie, większą energię, lepsze zdrowie oraz smukłą sylwetkę. Czym powinien charakteryzować się trening personalny?

Główne cechy treningu personalnego w mieście Poznań

Trening personalny to indywidualne zajęcia z trenerem, podczas których klient realizuje plan ćwiczeń przygotowany z uwzględnieniem jego możliwości, celów i potrzeb. Aby taki trening mógł być jak najbardziej efektywny, musi spełniać kilka podstawowych zasad. Również sama postać trenera, jego kompetencje, podejście do klienta oraz doświadczenie mają duże znaczenie.
Trening personalny musi zostać ułożony w taki sposób, aby spełniał indywidualne potrzeby klienta. Trener powinien na pierwszym spotkaniu porozmawiać z przyszłym podopiecznym i dokładnie wypytać go o jego cele, kondycję, ewentualne kontuzje i możliwości. Ponadto powinien zebrać wymiary i je zapisać. Bardzo istotne jest, aby dokładnie wytłumaczyć osobie początkującej, która dopiero zaczyna swoją przygodę z aktywnością fizyczną w jaki sposób należy korzystać z poszczególny maszyn i przyrządów na siłowni oraz pokazać prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń. Pilnowanie poprawnej techniki nie tylko sprawia, że ćwiczenia stają się bardziej efektywne, ale również zmniejsza się niebezpieczeństwo kontuzji. Ponadto trener personalny powinien potrafić zarażać swoją pasją do sportu i zdrowego żywienia, dzięki czemu jego podopieczni chętniej zjawiają się na treningach, nie tracą motywacji, a także widzą, że zdrowe podejście do życia może przynosić wymierne korzyści w postaci fantastyczne sylwetki oraz lepszego zdrowia.

Dieta uzupełnieniem treningu

Aby dobry trener osobisty mógł być efektywny nie wystarczą jedynie ćwiczenia – musi jeszcze zostać wdrożona odpowiednia dieta. Dobrze dobrany i zbilansowany jadłospis jest kluczem do sukcesu. Marzenia o zgrabnej i smukłej sylwetce legną w gruzach, jeśli klient nie wyzbędzie się niezdrowych nawyków z codziennej diety i nie zastąpi ich odpowiednimi zamiennikami. Ponadto warto również wiedzieć, że kurczak z ryżem nie są najlepszym rozwiązaniem dla każdego na co dzień – trzeba odpowiednio dobierać składniki poszczególnych posiłków, które dla kobiet będą miały inną kaloryczność i dla mężczyzn również inną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *